24 Haziran 2015

Rimel Deneyimlerim

Merhabalar...
Elimdeki rimellerimi toplayıp hepsini kısaca değerlendirmek istedim. 10 üzerinden hepsini puanlamak istiyorum :) Yeni rimel alacaklara fikir olmuş olur hemde.

rimel yorumları

Sırayla başlıyorum...

1. Pastel Big N Black Mascara
Tek kat rimel kullanıyorsanız bir nebze kullanılabilir bir rimel. Ama ikinci kat mümkün değil topak topak oluyor kirpikler. Tek güzel yanı rengi simsiyah. Fiyat:11 tl. Puanım: 10 üzerinden 2. Fırça yapısı ayrıntılı fotoğraflar buradan ulaşabilirsiniz :  http://betulunsirlari.blogspot.com.tr/2015/01/pastel-big-n-black-mascara.html

2. Pastel Express Volume+Length Mascara
Bu rimelden 3 adet kullandım. Evet memnundum taaakii yaptığı ağırlık beni dayanılmaz yapana kadar. Artık yaptığı ağırlık gözlerimi yoruyordu. Şunu da yazmadan duramayacağım ama... Bu zamana kadar kullandığım rimeller içinde bunun kadar uzatanı olmadı. Çok  güzel uzattı kirpiklerimi. Dolgunlaştırması orta düzey. Fiyat: 9.90 tl. Puanım: 10 üzerinden 6. Ayrıntılar burda:
http://betulunsirlari.blogspot.com.tr/2015/01/pastel-express-volume-lenght.html

3.Flormar MAXXL Rimel
Fotoğrafta ki 7 rimel arasından en vasatı bu. Allahımmm o güzelim fırça nasıl hebaa olmuş öyle. Yapısı dokusu hiç hiçç beğenmedim. Fiyat: 25tl Puanım: 10 üzerinden 1. Üzgünüm.. Ayrıntılar için:
http://betulunsirlari.blogspot.com.tr/2015/01/flormar-maxxl.html

4. Loreal Paris Miss Manga Mega Volume Mascara
Bu rimeli 10 gün önce aldım. Ayrıntıları detaylı bir şekilde bu hafta yazacağım. Kısaca bahsedeyim. Fırçası, siyahlığı harika. Ama sürüldüğü an kirpikleri birbirine yapıştırıyor. Ayırmak için o kadar çok uğraşıyorum ki... Uzatma hiç yok.. Fırçasına baktığınız an bu rimel mükemmeldir deyip alıyorsanız sizde benim gibi hata yapıyorsunuz. Fiyat: 36 tl indirimden 20tl ye aldım. Puanım: 10 üzerinden 3.

5. Loreal Paris Volume Million Lashes
Fotoğrafta ki  7 rimel arasından en beğendiğim rimel bu. Eksiler var mı bu rimelin tabi ki var ama yine de başarılı bulduğum bir rimel. Artıları: Dolgunlaştırma, uzatma , kalıcılık harika. Eksileri: Rimel 1 ayda bitti. Uzun süre gitmiyor ne yazık ki.. Fiyatı: 50tl. İndirimden 30tlye aldım. 1 ay gittiği için ve fiyatıda 1 aylık pahalı bulduğum için tekrar almayacağım. Puanım: 10 üzerinden 7.5. Ayrıntılar: http://betulunsirlari.blogspot.com.tr/2015/01/loreal-paris-volume-million-lashes.html

6. Maybelline The Colossal Go Extreme Volum Rimel
Bu rimelin dolgunlaştırması, tek tek ayırması bi harikaa. Ama uzatma çok yok :( Topaklanma yok. Birde rimel ilk sürdüğünüzde harika görünüyor 2 saate o görünüm kalmıyor. Biraz düşüyor sankii. 3 aydır elimde hala bitmedi.Fiyat: 21 tl indirimden 15tl ye aldım. Puanım: 10 üzerinden 7.
Ayrıntılar: http://betulunsirlari.blogspot.com.tr/2015/06/maybelline-colossal-go-extreme-volum.html

7. Maybelline The Colossal Volum Express Smoky Eyes
Verdiği siyahlık mükemmel. Kirpikleri ayırmasıda başarılı. Fakat uzatma ve dolgunlaştırma istediğim gibi değil. Fiyat: 21tl. Puanım: 10 üzerinden 5.


Gördüğünüz gibi işte buuu dediğim bi rimel olmadı. Maybelline diğer serilerle şansımı deneyeyim diyorum. Sizlerin önerisi var mı? Memnun kaldığınız rimel önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler...

17 yorum:

 1. Loreal'ın Telescopic rimelini kullanıyorum şuan, favorilerimden biri ama malesef cruelty-free olmadığını öğrenince üzüldüm :( Belki denersin.

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir analiz olmuş böyle Teşekkürler tatlım :)

  YanıtlaSil
 3. Essence rimellerine bir göz atın. Ben yıllarca beğenerek L' Oreal in Voluminous rimelini severek kullanmıştım ama fiyatı yüksek olduğu için alternetif ürün arayışındaydım. Rimmel' in Sexy Curves rimeli güzel sonuçlar verdi ama Essence ' in Multi Action rimeli Voluminousu aratmadı. Doğru rimel bulmak gerçekten zor, kirpiklerin aralarında büyük farklar var. Her tavsiye malesef aynı sonucu vermiyor.

  YanıtlaSil
 4. Hiç kullanmadım. Deneyeceğim belki essenceden memnun kalirim. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Pastel big n black sayende elendi, tek katla asla yetinemeyen ben için alınamayacaklar listesine girdi bile :) Güzel yazı canım teşekkürler..

  YanıtlaSil
 6. Gerçekten ne kadar güzel bi analiz baayılldım:) birr çok ürün bir arada içlerinde merak ettiğim ama alma fırsatı bulamadıklarım da var benim için güzel ve yeterli bilgiler teşekkür ler :)

  YanıtlaSil
 7. Ben teşekkür ederim beğenmenize sevindim :)

  YanıtlaSil
 8. Emeğine sağlık, ne güzel fikir oldu bizleri için. Puanlamalara göre değerlendiririz artık :)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba blogunu yeni keşfediyorum bayildim severek takip edicem :) bende bloguma beklerim tatlim :) http://fundanndunyasi.blogspot.com.tr/?m=0

  YanıtlaSil
 10. Çok teşekkür ederim :) hemenn bloguna geliyorum canim :)

  YanıtlaSil
 11. güzel paylaşım :) tebrikler
  takipteyim artık

  blogumada beklerim
  tesetturnotlari.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 12. Güzel bir karşılaştırma olmuş gerçekten. Benim naçizane bir önerim olacak Max Factor Volum 2000 bence en iyi rimeller arasında başka markalar denesem bile onun yeri ayrı☺

  YanıtlaSil
 13. Maybelline the falsies black drama yı tavsiye ederim. Dolgunlaştırması ve içindeki küçük ek kirpiklerle uzatması benim çok beğenmeme sebep oldu. Bi denemenizi öneririm.

  YanıtlaSil
 14. Loreal Paris Volume Million Lashes bir süre kullanmıştım ama dediğiniz gibi uzun süre dayanmıyor ve benim kirpiklerim de yapışma yapmıştı.Şu an Rimmel London markasının bir rimelini kullanıyorum,çok memnunum. :)

  YanıtlaSil