1 Temmuz 2015

Kaş ve Kirpik Bakımı

Merhabalar...
Kaş ve kirpik için bakım yapmak çok önemli. Güzel olanı ise bu bakım çok kolay ve pratik :)
Öncelikle bir aktardan tatlı badem yağı ve hint yağı alıyorsunuz. Evdeki bitmiş rimelimizin fırçasını atmıyoruz ve güzelce yıkayıp, kurulayıp tertemiz yapıyoruz. Malzemelerimiz bu kadar :)

kirpik uzatmak

Şimdi kaş ve kirpiklere uygulamaya geçelim :) Ben kendi uyguladığım şekli size anlatıyorum. 
Bir gün badem yağı bir gün hint yağı şeklinde uygulama yapıyorum. İkisini aynı anda kullanmıyorum ki birbirine etkisi olmasın, etkiyi azaltma olmasın. Uygularken de şişenin kapağını açıp rimel fırçasını direkt içine sürüp kullanıyoruz. Uyurken sürmemeye özen gösterin çünkü yağlar göz altınıza akar ve yağ bezeleri oluşabilir. Göz altına bulaşabiliyor onu ara ara silmek gerekiyor. İkinci önemli nokta ise makyaj yapmadan önce sürmeyin. Rimelinizin kurumasına engel oluyor. Mesela işten, okuldan, dışarıdan geldiniz makyajınızı güzelce temizliyorsunuz ve uyguluyorsunuz. Benim kullanımım bu şekilde. Düzenli olarak kullanımda kirpiklerinizin dökülmesini engeller, kirpikleri yumuşatır, bakımını yapar, belirginleştirir. Kaşlar içinde aynı şekilde. En az 15 gün düzenli kullandığınızda sizde göreceksiniz :) Sevgiler.


2 yorum:

  1. Bu yağlar benim gözümü etkiliyor. Sürünce az da olsa içine kaçıyor herhalde netlik gidiyor. Aslında kullanabilsem sürmeyi istiyorum

    YanıtlaSil
  2. Ben hep rimel fırçasıyla uyguladım boyle bir problem yaşamadım. Acaba yağın markasıyla mı ilgili

    YanıtlaSil