3 Ocak 2016

Cilt Bakım Rutinim

Merhabalar...
Uzun süredir cilt bakımıyla ilgili bir şeyler yazmak istiyordum. Blogumun tasarımıyla uğraşırken vaktim bir türlü olmadı ve sonunda bugün yazabildim. O kadar önemli ki cilt bakımı. Cilt bakımımızı düzenli yapmazsak o kullandığımız kozmetik ürünlerinin hiç bir anlamı olmaz. Cildimiz yaptığımız makyajı kusar. Bloguma yazdığım yazılardan da farketmişsinizdir çok farklı marka peeling,maske, yüz yıkama jeli... vs kullandım. Bir süredir hepsini bir kenara kaldırdım. Cildime bu kadar fazla zararlı içeriği olan ürünleri depolamama gerek yok dedim ve doğal ürünlerin arayışına girdim. 

cilt bakımı tavsiye

Öncelikle yüz yıkama jelim kesinlikle olmalıydı. Bunun için içeriği tamamen bitkisel, doğal ürün aramaya başladım. Himalaya Herbals markası ile karşılaştım. Tamamen bitkisel ürünler üretiyor Himalaya markası. Benim cildim çok solgun ve yorgun göründüğünden Himalaya'nın Aydınlatıcı Meyankökü Özlü yüz yıkama jelini aldım. 
İçeriğinde meyankökü, beyaz dammer ve kayısı var. 
Himalaya Aydınlatıcı Meyankökü Özlü yüz yıkama jelinin vaat ettikleri:
Ölü deri hücrelerini ve kiri temizler. Cildin ışıldamasını sağlar. 
Peki bana sorarsanız yerine getiriyor mu diye??
Kesinlikle evet. Cildimi parlatıyor resmen. O kadar memnun kaldım. Gratis mağazasından almıştım. İndirimde 7tl idi. Hem ucuz hem de çok güzel. 
İkinci olarak peeling aramaya başladım. Neden bu zamana kadar akıl edemedim ki dedim kendime!!! En doğal peeling tabi ki Türk kahvesi. Yüzümüzü ıslatıyoruz ve toz türk kahvesini yüzümüze yayıyoruz. Beş dakika bekleyip yüzümüzü ılık suyla yıkıyoruz. Yumuşacık ve pırıl pırıl bir cildimiz oluyor. 
Bu zamana kadar bunları kullanmadığım için çok pişmanım. Sizde benim hatama düşmeyin. İçeriğinde zararlı maddeler olan ürünleri bırakın bir kenara. Bu yaptığım uygulamadan çok memnunum kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum. Sevgiler :)

8 yorum:

 1. MERHABAR .Çok güzel blog. Yunanistan'dan selamlar
  www.beautyisallaround6.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Hi darling, thanks so much for your visit on my blog. I'm following you. If you can, follow me back?
  xx
  http://themarielement.blogspot.pt/

  YanıtlaSil
 3. hey dear, nice products!!!
  kisses from ukraine :-**
  maliovanka.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Great products! :)
  Kisses
  Following you, follow me?

  amakeupdream.blogspot.pt

  YanıtlaSil