22 Mayıs 2016

Kağıt Maskeler

Merhabalar...
Neredeyse 1 aydır blogumla ilgilenemedim. Ama bugün geri dönüşümü yapıyorum ve haftada en az 3 paylaşımın sözünü veriyorum :) Bir sürü kozmetik ürünü birikti bloguma yazılacak. Instagramda (@betulilemakyaj) oldukça aktifim fakat burası çok daha özel ve emek isteyen bir yer. Bundan dolayı 1 ay boş bıraktım, özür diliyorum. Hemen bugün kullandığım kağıt maskeleri anlatayım sizlere.

Kış boyu kağıt maskeler kullandım nedeni ise cildimin normalden kuruya dönük olması. Kışın kuru oluyor, bu aylarda ve yazın ise normal. Kışın kuruyan cildimi nemlendirmek için bu ürünlerin hepsini tek tek kullandım. Hepside gratis mağazalarında satılıyor. HBMIC Ampoule mask yazanların neredeyse tüm serisini kullandım. Aloe Ampoule Mask, Blueberry Ampoule Mask, EGF Ampoule Mask ve Pomegranate Ampoule Mask. Bu dördü de aynı fakat içerdiği bitkiler ve kokuları farklı. Kokusu dışında dördü arasında fark göremedim. Hepsi cildimi çok güzel nemlendirdi. Unutmadan ekleyeyim her biri tek kullanımlık ve 20-30dk yüzde bekletiliyor.

Ampoule Maske

Gelelim bir diğer maske olan Cettua Before Having Date Collagen Essence Mask. Bu ürün benim en sevdiğim kağıt maske oldu. Fotoğraftaki kutunun içinde satılıyor ve dört adet tek kullanımlık maske var. 20-30dk yüzde bekletiliyor. Haftada bir kez kullandım. Birde kullandıktan 5 saat sonra yüzümü yıkadım. Yıkamaya gerek yoktur der çoğu nem maskesi fakat benim içim rahat etmedi. Bu ürünün nemlendirme yüklemesi yapmak ve yaşlanma karşıtı olduğu belirtiliyor. Nemlendirmesini çok beğendim. Cildimi sanki aydınlattı ve parlattı. Kore'de yapılmış bir maske. Kore ürünlerini özellikle seven kızlar var, buna da baksınlar derim ben :)

collagen mask

Bu maskelerin hepsininde fiyatı çok uygun. Ampoule mask olanlar 3tl, Cettua mask ise 8tl gibiydi. Cildi kuru olanlara kesinlikle öneririm. Sevgiler :)

5 yorum:

  1. Ben de kağıt maskeleri bir türlü sevemedim. Yüzüme koymaktan hoşlanmadım.

    YanıtlaSil
  2. kapıt maskeler olmazsa olmazlarım ama bu markanınkleri hiç denemedim, bir göz atacağım mutlaka =) elinize sağlık!

    YanıtlaSil
  3. Haftada bir kere watsons veya gratisten almasam rahat edemiyorum kağıt maskeleri ayrı bi seviyorum :) bunuda denicem mutlaka

    YanıtlaSil