14 Haziran 2016

Cilt Bakım Rutinim 2

Merhabalar...
Cilt bakımımı anlatmayı çok severim. Daha önceden cilt bakım rutinimi kısaca yazmıştım, buda ikincisi ve yeni ürünlerle... Yeni ürünler denemeyi seviyorum fakat cilt bakımında yeni ürünler denemek biraz sıkıntılı bir süreç. Cilt ürüne alışıyor yada alışmıyor ve kabul etmiyor, bunları çok dikkatlice gözlemlemek gerekiyor. 25 yaşındayım ve 23 yaşından sonra başladım düzenli cilt bakımı yapmaya. 23 yaşına geldiğimde fondöten ve bb krem kullanmaya başladım bundan dolayı cilt bakımı yapmam kaçınılmaz oldu. Çok şükür sorunsuz bir cilde sahip oldum hep fakat 23 yaşına gelince hafif gözenek, hafif kızarıklık problemim oldu. Böylece ten makyajı ve düzenli cilt bakımı yapmam kaçınılmaz oldu. Cilt bakımımda kullandığım ürünleri değiştirebiliyorum ve cilt bakım rutinlerime sadece memnun kaldıklarımı ekliyorum. Evett tek tek aşağıdaki ürünleri yazmaya başlıyorum o zaman. Bu arada cildim normalden kuruya dönük. Okurken bunu da göz önünde bulundurun :)

cilt bakımım

-Himalaya Herbals...
Bu ürüne peeling yada yüz yıkama jeli ikisini de diyebiliriz sanırım. Himalaya Herbals Aydınlatıcı Scrub Meyankökü Özlü olanından 1 tane bitirdim, bu ikincisi. Diğeri de Himalaya Herbals Peeling Etkili Hassas Doğal E Vitaminli Scrub/Kayısı Özlü. Bu iki ürünü de haftada birer kere uyguluyorum. 

-Bepanthol Cilt Bakım Kremi (El ve yüz için)
Cildim normalden kuruya dönük olduğundan iyi bir nemlendiriciye ihtiyacım vardı. Bir sürü nemlendirici denedim. En çok Bepanthol'den memnun kaldım. Özellikle soğuk havalarda cildim daha da kuruduğunda kurtarıcım oldu. Şuan havalar sıcak ve cildim normale döndü. Hafif kuruduğunu, gerildiğini hissettiğim anlarda kullanıyorum.

-Rosense %100 Doğal Gül Suyu
Harika bir doğal tonik. Pamukla yüzüme sabah akşam sürüyorum. Cildimi nemlendiriyor ve yatıştırıyor. Özellikle makyaj cildimi çok yoruyor. Makyajımı temizledikten sonra gül suyu cildime çok iyi geliyor. Kızlar %100 doğal gül suyunu evinizden eksik etmeyin. Cilde çok faydası var.

neutrogena likit jel

-Neutrogena Likit Yüz Temizleme Jeli
Parfümsüz ve hassas ciltler için uygun bir jel. Cildimde biraz kuruluk yaptı fakat nemlendiriciyle çözülmeyecek sorun değil. Özellikle yağlı ciltler daha çok sevecektir bu ürünü. Temizlemesini çok beğendim bu yüzden haftada iki kere muhakkak kullanıyorum. 

Bu aralar kullandığım ve memnun kaldığım cilt bakım ürünlerim bu kadardı :) Yeni ürünler eklenince yada cilt bakım rutinimi değiştirdiğimde tekrar yazarım. Sevgiler :)

7 yorum:

 1. Rosense %100 Doğal Gül Suyunu bende kullanıyorum ciddi anlamda cok memnunum :)

  YanıtlaSil
 2. Rosense gül suyunu birçok blogger arkadaşımda gördüm elimdeleri bitsin bende tonik olarak alacağım :)

  YanıtlaSil
 3. neutrogena temizleme jelini mutlaka denemek istiyorum..

  YanıtlaSil
 4. Neutrogena temizleme jelini bende kullanıyorum.Güzel bir paylaşım olmuş,emeğinize sağlık.Blogunuzu takibe aldım.Bloguma gelirseniz mutlu olurum bende.

  YanıtlaSil
 5. artık Rosense gül suyuma geri dönmenin vakti gelmiştir :)

  YanıtlaSil
 6. Bepanthol krem bir harika hatta MUHTEŞEM BİR ÜRÜN TEK TAVSİYEM
  Yüzüme uyguladığım tek ürün
  Efsane ve umarım daimi mevcut olur içeride asla değişmez ki hiç istemem

  YanıtlaSil
 7. Himalaya kayısılı peelingden memnun musunuz

  YanıtlaSil