20 Temmuz 2016

Fondöten İncelemesi

Herkese Merhaba...
Bugün üç tane ayrı fondötenin incelemesini yapacağım. Tek tek yazmaktansa bir arada yazmayı tercih ettim çünkü üçünün de renk tonu çok farklı, alacak olanlar en azından rengini az çok anlayabilir ve mağazanın ışıkları altında zorlanmazlar. Peki inceleyeceğim fondötenler neler?
1- Maybelline Affinitone (Rengi: Rose beige) 
2- Loreal Paris Lumi Magique (Rengi: Rose Pearl)
3- Rimmel London Match Perfection (Rengi: 100 ivory)

fondöten incelemesi

Maybelline Affinitone fondöteni her cilt tipleri kullanabilir. İnce ve sıvı bir yapısı var. Çok garip bir rengi var. Koyu ve hafif pembemsi. Mağaza ışıklarında ne yazık ki yanıldım ve bu rengi aldım. Ben bu fondöteni sevemedim, kullandığım zaman yüzümde fondöten olduğu çok belli oluyor ve cildime tam oturmuyor. Sanırım pudralı olmasıyla alakalı. Kapatıcılığı bu üç fondötenin içinde en fazla olan Maybelline affinitone. Sonra Rimmel London match perfection. 

Maybelline Affinitone


Loreal Paris Lumi Magique tam bir kış fondöteni. Cildim normal/kuru. Kışın iyice kuruyan cildimi ışıl ışıl yapıyor. Yağlı ciltler kesinlikle uzak durmalı. Rengi en açık olan "rose pearl". Pembe alt tonlu ve bundan dolayı cildi çok canlı gösteriyor. Kapatıcılığı yok denecek kadar az. 

Loreal Paris Lumi Magique

Ve son olarak gelelim hayatımın fondötenine... Rimmel London Match Perfection...
100 ivory rengi cildime birebir uyuyor. Yapısı,kıvamı tam benim cildime göre. Sanki bana özel yapılmış, o kadar çok sevdim. İnce yapılı değil fakat çok kalın da değil. Mağaza çalışanları ısrarla yağlı cilt  fondöteni diyor, bence kesinlikle alakası yok. Her cilt tipi kullanabilir ve özellikle normal,kuru,karma daha çok sevecektir. Yağlı ciltlerin pudrayla sabitlemesi gerekebilir. Mat değil fakat parlak da değil böyle tam ortası. Sürekli alacağım nadir fondötenlerden. 


rimmel match perfection

Üç fondöteni de iyisiyle kötüsüyle yazdım. Hepsini de 8,9 aydır deniyorum belkide daha fazla. Birde küçük bir önerim olacak. Fondöten alacağınız zaman cildinize renk olarak birebir uyan bir fondöteni yanınıza alın. Daha rahat renk seçimi yapabilirsiniz. Mağaza ışıklarında insan o kadar yanılıyor ki. Umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur. Sevgiler :)

3 yorum:

  1. loreal lumi'yi seviyorum ama doğru yazın kullanmamak lazım..

    YanıtlaSil
  2. Fondoten pek tercih etmiyorum ama favorim revlon colorstay üstüne tanımam onuda dene canım :)

    YanıtlaSil
  3. sarı alt tonu fondoten bulmak zor ama rimmel bu konuda çok başarılı

    YanıtlaSil