9 Eylül 2016

Wet n Wild Megaglo Dual-Ended Contour Stick

Herkese Merhaba,
Son zamanların en popüler makyajı olan ve herkesinde yavaş yavaş yapmayı öğrendiği kontür hakkında ve yepyeni bir ürün olan "Wet n Wild Megaglo Dual-Ended Contour Stick" ile ilgili güzel bir yazı ile karşınızdayım :) Kontür nedir? Nasıl yapılır? ile başlayalım. 

wetnwild stick kontür

Kontür, gölge ve ışık oyunlarıyla yapılan bir makyaj sihridir. Mesela basit bir gölgelendirme ile burnunuzu daha küçük gösterebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Kullanmanız gereken ürün toz, krem hatta sıvı bile olabilir önemli olan nokta cildinize iki ton kadar koyu olan, içinde turunculuk bulundurmayan, tamamen mat bir ürün bulmak. 

Wetnwild Megaglo Dual-Ended Contour Stick

Aşağıdaki fotoğrafı biraz inceleyip uyguladığınızda basitce kontür yapabiliyorsunuz.

wetnwild contour

Wet n wild kontür işlemi için imdadımıza yetişmiş ve yepyeni harika bir ürün çıkarmış: Wet n Wild Megaglo Dual-Ended Contour Stick. Stick şeklinde olan bu ürün kontür için çok pratik.

Wetnwild Contour Stick

Bende bulunan rengi Light/Medium. Koyu tarafı içinde turunculuk bulundurmuyor ve tenime çok uygun. Benim ten rengim ise açık renk fakat daha çok sarı alt tonlu yani bembeyaz değilim. 

wetnwild stick

Aşağıdaki ve yukarıdaki fotoğraflarda renkleri göstermek istedim fakat farklı ışıklarda çektim ki daha net anlayın. Normal-kuru ciltli bende bile pütür pütür durmadı. Yapısı kremsi ve çok kolayca dağılıyor. Sürerken ve yayarken kesinlikle zorlanmıyorsunuz.

wet n wild contour

Ben nasıl kullanıyorum kısaca onu anlatayım. Öncelikle fondöten, bb krem yada ten için ne kullanacaksam öncelikle onu uyguluyorum. Ondan sonra Wet n wild stick kontür ürünüyle yüz hatlarımı belirliyorum. Buraya kadar zaten çok basit. Önemli olan nokta ürünü dağıtmak. Burun kenarlarımı far fırçası ile dağıtıyorum. Diğer kısımlarda ise kuru sünger kullanarak dağıtıyorum. Herhangi bir kontür fırçası ile de dağıtma yapabilirsiniz fakat süngerle çok daha kolay ve pratik oluyor. En sonda ise herhangi bir transparan pudra ile makyajımı sabitliyorum.

Wet n Wild Megaglo Dual-Ended Contour Stick

Daha yeni ülkemize gelen Wet n Wild Megaglo Dual-Ended Contour Stick ürününü ben çok sevdim. Gratis mağazalarında yavaş yavaş yerini aldı. Fiyatı 25tl. Şuan sanırım bir bayram indirimi var ve yarı fiyatına düşmüş. Bu indirimden faydalanıp bir denemenizi öneririm. Sevgiler.

5 yorum: