9 Haziran 2018

Clinique Clarifying Lotion 2

   Tonikler cilt temizliği için üretilen losyonlardır. Tonikler gün boyu kirlenen cildi dezenfekte etmek için kullanılırlar. 
Tonik nasıl kullanılır?
Kullandığınız temizleme ürünüyle cildinizi temizledikten ve yıkadıktan sonra bir parça pamuğu tonik ile ıslatın ve kuru cilde uygulayın.Tonikten sonra nemlendirici veya serumunuzu sürün.

Clinique Clarifying Lotion

Tonikler cildi sıkılaştırır, gözenekleri küçültür. Cildi tazeler. Ciltteki fazla yağı emer. 
Cildin daha iyi temizlenmesini sağlar.

Clinique Clarifying Lotion 2

Clinique 3 adımlı cilt bakım sistemini 4 farklı şekilde ele alıyor. 
1 numara çok kuru/kuru ciltler
2 numara kuru/karma ciltler
3 numara karma/yağlı ciltler
4 numara yağlı ciltler
Hangi cilt tipine sahipseniz o numaraya sahip ürünleri alıyorsunuz Clinique'ten.

Clinique tonik

Çok kuru cilde sahip olmadığım için ben kuru/karma olan 2 numarayı tercih ettim. Clinique Clarifying Lotion 2 benim severek kullandığım bir tonik. Öncelikle yorumlarımı söylemeden içeriğini paylaşmak istiyorum:

Water, Alcohol Denat., Glycerin, Salicylic Acid, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Menthol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Benzophenone-4, Red 6, Red 33, Violet 2

Alkol görüldüğü üzere 2.sırada. Yüzünüze sürdüğünüzde o yoğun alkolü zaten hissediyorsunuz. Buna rağmen ben bu tonikten vazgeçemiyorum. Yüzüme sürdüğümde başlangıçta yüzümü yakıyor fakat iki dakika sonra geçiyor. Her gün kullandığımda cildime zarar vereceğini hissediyorum bundan dolayı haftada 2 gün kullanıyorum. Cildimi çok iyi temizliyor ve dezenfekte ediyor. Eğer yüzümde sivilce çıkacaksa çıkmadan üzerine bu toniği sürüyorum ve sivilce çıkmıyor. Eğer sivilce varsa yüzümde sivilcenin üzerine sürüyorum ve sivilce çok hızlı geçiyor. 

Beni tek rahatsız eden yoğun alkolü o kadar. Bir yerde okumuştum Clinique ürünlerinin içinde sağlık bakanlığının izin verdiği miktardan daha az alkol var diye, inşallah doğrudur. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder